Калліопа. Міфологія Давньої Греції

Калліопа. Міфологія Давньої Греції

Калліопа (за грецькою міфологією) — одна із дев’яти олімпійських Муз, «прекрасноголоса», за Гесіодом (Теогонія) перша із доньок Зевса і Мнемозіни, сама шанована між сестрами, супутниця царів і покровителька супроводжуючих їх співців, що оспівують подвиги Героїв давніх років. Найчастіше Калліопа являться як покровителька епічній поезії і знань. Синами Калліопи і річкового Бога Еагра (за поширенішою версією Аполлона) були співці Лін і Орфей (Аполлодор). Сином Калліопи також вважають фракійського Героя Реса, вбитого під Троєю Діомедом (Аполлодор).
Від союзу з Аполлоном у Калліопи народився Іалем і Гіменей. Страбон стверджував, що від Зевса у неї народились Сирени і Корибанти. Калліопа навчала співу Ахілла. За дорученням Зевса вона очолила суд для вирішення суперечки між Афродітою і Персефоною стосовно Адоніса. Зображалася з вощеною дощечкою або сувоєм і стилосом у руках. У скульптурі Калліопа ліпилась з флейтою, або з тригоном, інколи без усіляких атрибутів.

Калліопа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися