Каліпсо. Міфологія Давньої Греції

Каліпсо. Міфологія Давньої Греції

Каліпсо (за грецькою міфологією) — Німфа, донька Титана Атланта та Океаніди Плейони (за іншими джерелами, донька Геліоса і Персеїди), власниця міфічного острова Огілія. На острові Каліпсо мешкала серед дивних лісів, гір і долин, в гроті, увитому виноградними лозами. За Гомером Каліпсо була віртуозною ткалею і щодня у прозорому сріблястому вбранні з’являлась біля ткацького верстата. Одного дня до берегів острова прибило бурею Одіссея, який врятувався на шматку корабля, розбитого вщент блискавкою Зевса за знищення биків Геліоса. Німфа, прийнявши образ смертної жінки, врятувала Одіссея, і покохавши його, протримала на своєму острові сім років. Каліпсо марно бажала об’єднатись із Одіссеєм навіки, пропонуючи йому безсмертя і вічну юність. Але Одіссей сумував по своїй Ітакі і дружині Пенелопі. Нарешті Боги зглянулись і послали Гермеса до Каліпсо з наказом відпустити Одіссея. Каліпсо не наважилась ослухатись веління Зевса. Вона була змушена погодитись на розлучення з Одіссеєм. Каліпсо допомогла Герою збудувати пліт і забезпечила його всім необхідним у дорогу. Від Одіссея Каліпсо мала синів: Латіна, Навсіфоя, Навсіноя, Авсона (Гомер, «Одіссея»). Ім’я Каліпсо («та, що приховує») вказує на зв’язок Німфи зі світом смерті. Залишивши Каліпсо, Одіссей таким чином перемагає смерть і повертається в світ життя.

Каліпсо (за грецькою міфологією) — Нереїда, донька Нерея і Доріди.

Каліпсо. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.

Пелей — син егинського царя Еака і Ендеїди, чоловік Антігони. За вбивство свого звідного брата Фока, який переміг Пелея в атлетичних вправах, він був вигнаний батьком і віддалився у Фтію.

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.