Кой. Міфологія Давньої Греції

Кой. Міфологія Давньої Греції

Кой (за грецькою міфологією) — Титан, син Урану (Піднебіння) і Геї (Землі), брат і чоловік Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію, дід Аполлона, Артеміди і Гекати. Брав участь в Титаномахії і був разом із братами скинутий Зевсом у Тартар (Гесіод). Зевс перемігши Титанів за допомогою Сторуких велетнів і Циклопів, яких за порадою Гери він звільнив з темниці. Згодом Гекатонхейри були призначені в Тартар сторожами Титанів. У пізніших грецьких оповідях Титани були примирені із Зевсом, звільненими з Тартар і переселеними на чолі з Кроном на острови блаженних.
За Гесіодом, Титанів було дванадцять, шість — чоловічого і шість — жіночої статі, і серед них Кой і Феба (божества світла, від яких стались Богині Астерія і Лето, мати Аполлона і Артеміди від Зевса).

Завітайте на сторінку Титани та дізнайтеся про загальну інформацію титанів.

Кой. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

Фортуна — Богиня щастя, випадку і вдачі, одне із найбільш шанованих римлянами та італіками божеств.

Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали Богинь: Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча»), Талія («квітуча»), Клета («бажана») і Пейто («переконання»).


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися