Ювеналії. Міфологія Давньої Греції

Ювеналії. Міфологія Давньої Греції

Ювеналії (в римській історії) — сценічні ігри, засновані Нероном в 60 році до нашої ери з нагоди досягнення ним зрілого віку. Це були свого роду любительські спектаклі, що влаштовувалися не в суспільному цирку, а в приватних будинках або садах і відбувалися перед нечисленною публікою. Нерон сам виступав у цих спектаклях, разом із знатними римлянами різних віків, без масок, беручи участь у виконанні грецьких і римських п’єс і мімів як соліст і хорист. При пізніших імператорах під ім’ям Ювеналієві були відомі ігри, що давалися на початку року, на Палації і складалися з ристалищ на колісницях або битв із звірами.
Ристалища на колісницях проходили в Римі в Цирку Максимус, що існував, за переказами, ще при Ромулі, який в Мурципійській долині, між Авентінським і Палатінським горбами, заснував ігри на честь Конса. Довга, рівна площа долини була іподромом, покриті травою схили горба — місцями для глядачів, доки не була зведена архітектурна споруда цирку. Тарквіній Гордий, за переказами, влаштував дерев’яні місця для публіки, що не раз горіли і реставрувалися. Юлій Цезар влаштував кам’яні сидіння в нижніх ярусах. Август прибудував з мармуру імператорську ложу і поставив обеліск, який в даний час стоїть на Пьяцца дель Пополо. З часів імператора Клавдія цирк, що вміщав раніше до 150 тисяч чоловік глядачів, був розширений на 250 тисяч чоловік. Наступні імператори реставрували частини будівлі, додаючи мармурові яруси сидінь і прикрашаючи цирк мармуром, золотом і мозаїкою; при Костянтині це було одна із розкішних будівель Риму, що містило в собі 385 тисяч місць для глядачів.

Ювеналії. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися