Ютурна. Міфологія Давньої Греції

Ютурна. Міфологія Давньої Греції

Ютурна (за римською міфологією) — Німфа джерела, що почиталася ремісниками і мала в Римі водоймище (lacus Juturnae), біля храму Вести. В кінці першої Пунічної війни Квінт Лютацій Катул збудував на честь Німфи Ютурни на Марсовому полі храм. У поетичному відданні Ютурна вважалася донькою царя рутулів Давна і сестрою Героя рутулів Турна, дружиною Януса (за іншими версіями, Юпітера), матір’ю Фонту, що вказує на латинське походження культу Німфи, що мала своє джерело біля річки Нуміція. За переказами, коли в неї закохався Юпітер, вона намагалася сховатися від нього у водах Тибру. Юпітер знайшов Ютурну і опанував її. У вдячність він наділив її владою над усіма джерелами. Первинне ім’я Німфи було Дея Ютурна або Діютурна: виведення імені Ютурна від дієслова juvare (допомагати) помилкове, хоча Ютурна закликалася як помічниця в лікуванні хвороб і при пожежах.

Ютурна. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися