Юлія. Міфологія Давньої Греції

Юлія. Міфологія Давньої Греції

Юлія (в римській історії) — ім’я представниць роду Юлієв.

Найвідоміші з них були:

Юлія — молодша сестра диктатора Цезаря, що була дружиною Марка Аттія Бальба, мати Аттії, від якої народився Октавіан Август.

Юлія — донька диктатора Цезаря від Корнелії, дружина Помпея Великого, померла в 54 році до нашої ери.

Юлія — єдина донька імператора Августа, народжена його першою дружиною, Скрібонією, в 39 році до нашої ери. Шлюб цей був розірваний, коли Юлії не виповнилося ще й року, і вона отримала просте і строге виховання під уважним спостереженням батька. На чотирнадцятому році від народження вона була видана за племінника Августа — Марка Клавдія Марцелла, усиновленого імператором і призначеного їм в наступники. Союз виявився бездітним; Юлія втратила чоловіка в 23 роки і два роки опісля, за бажанням батька, вступила у новий шлюб із найближчим його співробітником, Марком Віпсанієм Агріппою. Вже в цей час проявлялася в ній розбещеність натури, яку Август сподівався виправити впливом її другого чоловіка. Плодом цього шлюбу було п’ятеро дітей — Гай і Луцій Цезарі, Юлія, Агрипіна (старша), згодом дружина Германіка, і Агріппа Постум. У 12 році до нашої ери Юлія овдовіла вдруге. Для третього шлюбу було багато претендентів, але Август знайшов необхідним поєднати її з пасинком своїм Тиберієм, не дивлячись на опір останнього, якому для цього довелося розлучитися з коханою ним дружиною Віпсанією. Стосунки подружжя склалися нещасно. Син, що народився у Юлії від Тиберія скоро помер, і вона стала щосили вдаватися до розпусти. Чоловік її, не наважуючись вимагати розлучення із донькою імператора, сам віддалився на схід, як би у добровільне вигнання. Оргії, що влаштовувалися Юлією на очах у всіх в Римі, не могли залишитися прихованими від батька. Повідомляють також, що Августу донесли про участь доньки у змові проти нього. Підбурюваний Лівією, своєю другою дружиною, що прагнула розчистити синові своєму Тиберієві шлях до влади і постійно замислювала зло проти родичів імператора від першого шлюбу, він в засіданні сенату оголосив про ганебні справи доньки, наказав стратити або вислати найближчих до неї людей і засудив її до вигнання на острів Пандатарію, де вона піддалася суворому ув’язненню. Мати Юлії оселилася з нею у місці заслання. Мало-помалу положення її було полегшено. Через п’ять років її перевели у місто Регій, і було наказано відноситися до неї з м’якістю. Заповітом своїм Август позбавив її участі в спадку і заборонив помістити її прах в його мавзолей. Вступ на престол Тиберія знов погіршив умови життя Юлії, і вона незабаром померла, в 14 році нашої ери. Автори представляють її дотепною, живою і веселою жінкою, з блискучою, зухвало красивою зовнішністю. Це підтверджується бюстами, що залишилися, камеями і медалями із зображеннями Юлії.

Юлія Молодша — донька попередньої, народилася приблизно 20 року до нашої ери, була віддана заміж за Лепіда Емілія Павла і виявилася дійсною донькою своєї матері. Викритий її зв’язок з Сіланом викликало з боку Августа, що виставляв себе відновником моральності, репресію проти її безсоромної розпусти. Юлія була заслана на пустинний острів Адріатичного моря Тремеру в 9 або 8 року нашої ери. У той же час піддався вигнанню поет Овідій. Деякі учені передбачили, без певної підстави, що він брав так чи інакше участь в її розпусті. Юлія померла в місці заслання в 28 році нашої ери. У неї було двоє дітей — син Марк Емілій Лепід і донька Емілія Лепіда, що вийшла заміж за Аппія Юнія Сілана, а згодом за Друза, сина Германіка.

Юлія, що спочатку носила ім’я Лівії, — дружина Августа, що перейшла після смерті останнього, по його заповіту, в рід Юлієв.

Юлія — донька Друза Цезаря і сестри Германіка Лівія, онучка імператора Тиберія. У 20 році нашої ери вона вийшла заміж за свого двоюрідного брата, сина Германіка, Нерона. Коли Нерон віддалився у вигнання, Юлія була обручена із Сіяном, а після смерті останнього вийшла заміж за Рубеллія Бланда. При Клавдії вона накликала на себе неприхильність Мессаліни і була вбита.

Юлія Лівілла — молодша донька Германіка, жила у злочинному зв’язку зі своїм братом Калігулою, який, проте, в 39 році нашої ери, за підозрою в участі її в змові Лепіда, заслав її з сестрою Агрипіною на острів Понцію. Повернена після смерті Калігули із заслання, вона повторно була відправлена до вигнання Мессаліною, де вбита по наказу Клавдія.

Юлія Процілла — дружина Юлія Грецина, мати Агріколи.

Юлія — донька імператора Тіта, запропонована батьком у дружини дядькові своєму Доміціану, який, не бажаючи розлучатися з дружиною Доміцією, відкинув пропозицію Тіта. Але ледве Юлія вийшла заміж за Флавія Сабіна, племінника Веспасіана, як Доміціан зійшовся з нею, ще за життя її батька. Коли ж Флавій Сабін був страчений, Доміціан жив з нею відкрито. Юлія померла під час вагітності, внаслідок спроб, за наполяганням Доміціана, зробити штучний викидень.

Юлія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися