Юл. Міфологія Давньої Греції

Юл. Міфологія Давньої Греції

Юл (за римською міфологією) — друге ім’я Асканія, сина Енея і Креуси, винесеного батьком на руках з палаючої Трої і прибулого разом з Енеєм до Італії. За переказами, в Італії Еней одружився на Лавінії, донці царя Латина, і став спадкоємцем його царства. Після смерті Енея Юл, за однією версією, залишив Лавінії і її синові від Енея Сільвію престол в Лавренті, що звільнився після смерті Латина, а сам став правити в заснованій їм Альба Лонги. За іншою версією, Сильвій був сином Юла і успадковував від нього царство, тоді як інший син Юла Юлій задовольнявся спадковим саном жерця. За третьою версією міфу, Лавінія втікла від утисків Юла в ліс, де народила Сільвія, що став царем Альби, тоді як власний син Юла став главою культу (Лівій). Від Юла вів свій родовід знаменитий римський рід Юліїв.

Юл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися