Римська богиня Ювента — Богиня юності. Міфологія Давньої Греції

Римська богиня Ювента — Богиня юності. Міфологія Давньої Греції

Ювента (Ювентас) (за римською міфологією) — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського. Після досягнення повноліття кожен хлопець, що приносив жертву Юпітеру, повинен був сплатити монету в касу Богині Ювенти, як покровительки novorum togatorum, тобто хлопців, що тільки що наділи тогу (Діон Кассій). Їй же на початку кожного року приносили жертву.
Ювента почиталася на Капітолії разом з Юпітером, що символізувало вічну молодість Риму, оскільки в перекладі з латинської мови слово Ювента, власне, і означає «юність». У давній Італії під ім’ям Ювенти була відома грецька Богиня юності, донька Зевса і Гери, Геба, культ якої був перенесений до Риму в кінці III століття до нашої ери: на честь цієї античної Богині Ювенти-Гери в Римі був споруджений храм, освячений в 191 році до нашої ери (Лівій). У європейському мистецтві до образу Ювенти зверталися Антоніо Канова, Бертель Торвальдсен і інші скульптори. У другій половині 18 століть міфологічний образ римської Богині юності використовувався в компліментарних цілях: зображення замовниці картини часто виконувалося художниками в подобі Ювенти.

Римська богиня Ювента — Богиня юності. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися