Юстиція. Міфологія Давньої Греції

Юстиція. Міфологія Давньої Греції

Юстиція (за римською міфологією) — Богиня правосуддя і права, культ якої існував в Римі з часів імператора Тиберія, сина Клавдія Нерона і Лівії Друзілли, що присвятив Богині правосуддя статую в Римі. Судячи за одним із написів, Юстиція мала особливого жерця.

Юстиція Флавія Августина (Юстина) (в античній історії) — римська імператриця, що була спочатку дружиною узурпатора Магненція, згодом в 368 році стала дружиною імператора Валентініана I. Після смерті останнього, Юстиція проголосила імператором свого малолітнього сина Валентініана II, який розділив владу із старшим братом Граціаном. Відрізняючись лагідністю і терпимістю, Юстиція підтримувала хороші стосунки з церквою, прагнучи, проте, встановити в імперії аріанство, але святий Амвросій перешкодив цьому. Коли Італія перейшла у владу узурпатора Максима, Юстиція віддалилася у Фессалоніки, де і померла в 388 році.

Юстиція. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися