Римський бог Юпітер — всемогутній Бог піднебіння, цар Богів

Римський бог Юпітер — всемогутній Бог піднебіння, цар Богів

Юпітер (за римською міфологією) — всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок. Одно із його прізвиськ — Люцетій («той, хто дає світло») — говорить про те, що він також вважався Богом світла. Образ Юпітера об’єднав у собі риси багатьох давніх італійських божеств. Йому приписувалося заступництво землеробству, охорона кордонів. Бог стежив за дотриманням клятв і дарував полководцям перемогу в бою. Римські воєначальники, повертаючись з тріумфом з походів, приносили Юпітеру подячні жертви і несли у його храм лаврові вінки. В період Імперії Юпітер вважався заступником імператорській владі. Інколи статуям, що змальовували божество, додавали подобу римського правителя. Підкорені Римом народи ототожнювали з Юпітером своїх верховних божеств, наприклад Амона, Ваала. Юпітер був аналогічний грецькому громовержцеві Зевсові, і всі міфи про Зевса були віднесені і до римського Бога.

Міфологія Давньої ГреціїЮпітер (Ермітаж)

Римський бог Юпітер — всемогутній Бог піднебіння, цар Богів

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.

Селена — одне із божеств, відоме також під ім’ям Мене. Селена, в грецькій міфології уособлення місяця, донька Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Еос.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися