Ясон. Міфологія Давньої Греції

Ясон. Міфологія Давньої Греції

Ясон (за грецькою міфологією) — правнук Бога вітрів Еола, син царя Іолка Есона і Полімеди, Герой, ватажок аргонавтів. Коли Пелій повалив свого брата Есона з престолу, той, побоюючись за життя сина, віддав його під опіку мудрого Кентавра Хірона, що жив у фессалійських лісах. Дельфійський оракул передбачив Пелію, що його погубить людина в одній сандалі. Це пояснює переляк царя, коли в місто повернувся змужнілий Ясон, що втратив по дорозі сандалю. Пелій вирішив позбавитися від навислої загрози і пообіцяв визнати Ясона спадкоємцем, якщо той, ризикуючи життям, здобуде в Колхіді золоте руно. Ясон і його команда на кораблі «Арго», випробувавши безліч пригод, повернулися з дивним руном на батьківщину. Своїм успіхом — перемогою над драконом і грізними воїнами, що зростали з зубів дракона, — вони багато в чому були зобов’язані колхиідській царівні Медеє, оскільки Ерот, на прохання Афіни і Гери, що протегували Ясону, вселив у серце дівчини любов до Героя. Після повернення в Іолк аргонавти дізнались, що Пелій вбив батька Ясона і всіх його родичів. За однією із версій, Пелій гине від чар Медеї, чиє ім’я означає «підступна». За іншою — Ясон змирився з вигнанням, років десять щасливо жив із Медеєю і у них народилося троє дітей. Згодом Герой одружився на царівні Главку. В помсту Медея згубила її і вбила своїх синів від Ясона. Йшли роки. Старезний Герой тягнув свої дні, доки одного дня не забрів на причал, де стояв знаменитий «Арго». Раптом гнила від часу щогла корабля підломилася і обрушилася на Ясона, що впав як мертвий.

Ясон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися