Грецька богиня Ясо — Богиня зцілення. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Ясо — Богиня зцілення. Міфологія Давньої Греції

Ясо (за грецькою міфологією) — Богиня зцілення, донька Асклепія і Епіони, онучка Аполлона, сестра Богині здоров’я Гігієї і лікарів Подалірія, Махаона, Панакеї і Акессо. Під заступництвом Ясо знаходилися особи, які готувалися до присвячення в храмі Асклепія. За переказами, Асклепій досяг таких висот у мистецтві лікування, що зміг врятувати багатьох від смерті, а Піндар говорить, що він навіть воскрешав мертвих. Це дуже не сподобалося Аїду, який позбавлявся нових підданих і владика підземного світу поскаржився Зевсові, який за словами Еврипіда в покарання уразив Асклепія перуном. За іншою версією міфу, Ясо була донькою віщуна Амфіарая. Їй приносили жертви в Оропському храмі Амфіарая. Ім’я Ясо стоїть у зв’язку із грецьким дієсловом лікувати.

Грецька богиня Ясо — Богиня зцілення. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися