Япет. Міфологія Давньої Греції

Япет. Міфологія Давньої Греції

Япет (за грецькою міфологією) — один із Титанів, син Геї і Урану. За Гесіодом, чоловік Океаніди Клімени. Від союзу Япета і Клімени народилися Атлант, Прометей, Епіметей і Менетій. Таким чином, через Прометея Япет був родоначальником людей. За Аполлодором, сини Япета народилися від Океаніди Асії. Япет був противником Зевса і активним учасником Титаномахії. Япет і його потомство, зайнявши круту кам’янисту гору Отрій, почали довгу і запеклу війну проти олімпійських Богів. У битві з Титанами Зевс переміг їх за допомогою Гекатонхейрів і Кіклопів, і скинув Япета в Тартар. Деякі старогрецькі автори зближували Япета з біблейським Іафетом, як родоначальником індоєвропейців і, отже, греків.

Япет. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися