Грецький бог Ялем — божество ридання і плачу. Міфологія Давньої Греції

Грецький бог Ялем — божество ридання і плачу. Міфологія Давньої Греції

Ялем (за грецькою міфологією) — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи. Ялем є епонімом особливого вигляду сумних епіталам, трагічних дифірамбів, заплачок і тужливих пісень, винахід яких приписувався йому. Ялем-пісня була виразником сильного горя і лунала лише при особливо важких нещастях. Взагалі цей вигляд скорботної лірики був не особливо популярний і його часто висміювали давні поети, автори комедій. Ім’я Ялем було також прізвиськом, яке давали млявим і нудним поетам. Найдетальніше про Бога сліз і ридань Ялема описано у старогрецького поета і граматики III століття до нашої ери Аполлонія Родоського у вигадуванні «Аргонавтика».

Грецький бог Ялем — божество ридання і плачу. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися