Ізей. Міфологія Давньої Греції

Ізей. Міфологія Давньої Греції

Ізей з Халкіди (у давнину) — оратор із канонічної декади афінських ораторів. Народився Ізей, приблизно, близько 420 року до нашої ери і, за переказами, був учнем Ісократа. Професією Ізея було писання за замовленням судових мов, в політичному житті він навряд чи брав участь. В Ізея навчалися риториці Демосфен. Помер Ізей близько 350 року. У історії афінського ораторства він разом з Лізієм стоїть між прямим і простим Антіфоном і художньо закінченими, і в той же час сильними і енергійними мовами Демосфена. Критики старовини знаходили, що у Ізея було менше простоти, стислості і природності, чим у Лізія. З шістдесяти чотирьох творів, що приписувались Ізею, збереглось одинадцять, частина дванадцятої і відомості про сорок дві інших.

Ізей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися