Ітака. Міфологія Давньої Греції

Ітака. Міфологія Давньої Греції

Ітака — один із семи іонічних островів на південь від Акарнанії і на північний схід від Кефалленії, від якої відділяється однойменною протокою шириною близько 4 км. Це довгий, вузький і скелястий острів. У давнину Ітака славилась як батьківщина і царство Одіссея, але політичного значення не мала. Однойменне місто, що існувало в історичну епоху, лежало в найпівнічнішій частині острова, на рівнині між двома бухтами, в підошви гори, званою Оксої. Розвалини, що збереглися, доводять, про існування міста і в римську епоху. На перешийку, що сполучає північну і південну частини острова, збереглися розвалини давньої фортеці, які помилково вважали залишками палацу Одіссея. Насправді це розвалини фортеці Алалкомени. Гомер змальовує Ітаку квітучим куточком. У середні віки Ітака розділила історичну долю Кефалленії. Внаслідок морських розбоїв і турецьких воєн вона майже абсолютно обезлюднила і знов стала процвітати лише під венеціанським владицтвом.

Ітака. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися