Істмійські ігри. Міфологія Давньої Греції

Істмійські ігри. Міфологія Давньої Греції

Істмійські ігри (у давнину) — один із чотирьох загальногрецьких агонів (ігри, змагання). Починаючи із VIII століття до нашої ери чотири агона сталі справжніми національними святами в Елладі, а саме: Олімпійські ігри (з 776 року), Піфійські (з 586), Істмійські (з 582) і Немейські (з 573). Істмійськие гри відбувались на перешийку (Істмі) Коринфа через два роки, ймовірно, навесні кожного другого і четвертого з років олімпіади. Віддання відносить їх установу до доісторичного часу. Засновником Істмійських ігор в грецьких оповідях називають Бога Посейдона, що вперше справив їх по Мелікерту, що потонув в морі. Інше віддання приписують установу ігор Тесею після вбиття Скірона або Синіса. Насправді вони, ймовірно, виникли або, принаймні, набули свого загальногрецького значення лише після скидання тиранення Кіпселідів, приблизно 582 року до нашої ери. Завідували агоном коринфяні, але почесне головування на ньому мали афіняни, на честь свого Героя Тесея. Елейцям, навпаки, доступ був закритий. Час ігор починався, як і в інших агонах, оголошенням священного перемир’я. Змагання були гімнастичні і кінні; музичні приєднались лише в імператорську епоху. Ігри продовжувалися, ймовірно, декілька днів. Переможець отримував пальмову гілку і вінок, який в прадавній час (а також в імператорський) плентався з соснових гілок, а в класичну епоху — з селери.

Істмійські ігри. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися