Ісмена. Міфологія Давньої Греції

Ісмена. Міфологія Давньої Греції

Ісмена (за грецькою міфологією) — донька Едіпа і Іокасти, сестра Антігони. За Софоклом, слабка і нерішуча Ісмена, устрашилася порушити заборону фіванського правителя Креонта і відмовилась допомагати сестрі Антігоні у здійсненні над їх братом Полініком символічного обряду поховання. Проте згодом, дізнавшись, що її сестрі загрожує смерть, Ісмена призналась Креонту, що допомагала Антігоні і бажає розділити її долю. Антігона відкинула допомогу сестри (Софокл). За іншою версією Антігона разом із Ісменою поховали Полініка, після чого намагались втекти в Аргос, але були наздогнані і сховались у храмі Гери в Платеях. Переслідувачі підпалили храм, і сестри згоріли у ньому живцем.

Ісмена. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися