Ісхій. Міфологія Давньої Греції

Ісхій. Міфологія Давньої Греції

Ісхій («потужний») (за грецькою міфологією) — аркадець, син Елата. Був давно закоханий у Короніду, доньку орхоменського царя Флегія, яка була коханкою Аполлона. Одного дня Аполлон відправився у Дельфи, а Короніду залишив під наглядом білої ворони. У свою чергу Короніда також таємно мала пристрасть до Ісхія і за відсутності Аполлона запросила його розділити з нею ложе, хоча на той час вже зачала від Аполлона. Не встигла ще ворона відправитись у Дельфи, а Аполлон вже знав з пророцтва оракула, що Короніда йому зраджує. За Овідієм, Бог прокляв ворону за те, що вона не виклювала око Ісхею. Від цього ворона стала чорною і нащадки її з того часу народжуються чорними. За образу, нанесену Богу Аполлону простим смертним, як оповідає Гігін, Зевс вразив Ісхія блискавкою. За версією Піндара Ісхія вбив сам Аполлон.

Ісхій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися