Ісагор. Міфологія Давньої Греції

Ісагор. Міфологія Давньої Греції

Ісагор (у Давній Греції) — афінянин, син Тисандра, із знатного евпатридського роду, противник демократичної реформи Клісфена, глава олігархічної партії в Афінах. Ісагор був другом спартанського царя Клеомена, посланого з військом для вигнання з Афін Гіппія, і після вигнання тирана був обраний архонтом у 508 році до нашої ери. Коли Клісфен, спираючись на демос, провів свою реформу, спартанці за наполяганням партії Ісагора добились видалення з Афін самого Клісфена і багатьох членів його партії, посилаючись на те, що на них лежить проклін за биття прибічників Кілона.
Після цього Ісагор, спираючись на спартанців, відмінив реформи Клісфена і доручив справи олігархічній Раді трьохсот. Коли Рада п’ятисот зчинила опір цій зміні, її прибічники були обложені у замку Ісагором і Клеоменом, але народ у свою чергу при звістці про аристократичну затію зробив так, що Клеомен міг лише вимовити вільний вихід собі, спартанцям, що були з ним, і Ісагору, який, таким чином, повинен був назавжди покинути Афіни. Прибічники ж його піддались тяжкому переслідуванню.

Ісагор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися