Іріда. Міфологія Давньої Греції

Іріда. Міфологія Давньої Греції

Іріда (за грецькою міфологією) — первинне уособлення і Богиня веселки, крилата вісниця Зевса і Гери, донька Тавманта і Океаніди Електри, сестра Гарпій і Арки. Головна роль Іріди — бути вісницею Богів, доручення яких вона розносила зі швидкістю вітру по землі, в морські глибини і навіть до пекла. Як Богиня веселки, що є після дощу в хмарі або в бризках води, Іріда стояла близько до морських божеств. У давніх грецьких поетів і граматик вона інколи є прислужницею дружини Зевса Гери і виконавиця її доручень, подібно до того як Гермес грає таку ж роль при Зевсові.
За уявленнями давніх греків, веселка була мостом, який сполучав піднебесся і землю. Коли сформувалась Олімпійська релігія, Іріда стала почитатись, так само як і Гермес, посередницею між небожителями і світом людей. Іріда виконувала веління Зевса беззаперечно, не додаючи власних змін, що відрізняло її від Гермеса. Зображення Іріди було зазвичай у сюжетних замальовках, пов’язаних із міфами про Геру. Богиню веселки представляли у вигляді крилатої дівчини. Іріду найчастіше зображають такою, що летить з розпростертими великими крилами, з кадуцеєм або чашею у руці. Також звичайним її атрибутом був глечик із дощовою водою. За викладом Алкея, одного із видатних ліричних поетів Греції, існує міф, що від Бога західного вітру Зефіру Іріда народила Ероса.

Іріда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися