Іполіта. Міфологія Давньої Греції

Іполіта. Міфологія Давньої Греції

Іполіта (за грецькою міфологією) — цариця амазонок. Еврісфей наказав Гераклу дістати її пояс для своєї доньки Адмети. Аполлодор оповідав, що Іполіта мала золотий пояс Бога війни Ареса. Іполіта, полонена чоловічим виглядом Геракла, запропонувала йому чарівний пояс Ареса як подарунок на знак її кохання. Проте підступність Гери призвела до того, що Геракл, підозрюючи зраду, отримав пояс вбивши Іполіту. Деякі говорять, що Іполіта відмовилась віддати пояс Гераклу і вони бились. Геракл вибив Іполіту з сідла і став над нею із дубиною, пропонуючи пощаду, але вона вважала за краще не поступитись і померти (Аполлодор; Діодор). За іншою версією, у того ж Аполлодора, Геракл взяв Іполіту в полон і віддав у наложниці Тесею. Проте, Іполіта втекла і очолила похід амазонок проти Афін, аби помститися за викрадання Тесеєм її сестри Антіопи.
За одним із варіантів грецької міфотворчості, Тесей мав самостійний похід проти амазонок і захопив їх царицю в полон (Плутарх). Аби врятувати свою царицю, амазонки вторглись до Аттики, досягли Афін, але зазнала поразки біля пагорба Ареса (Аполлодор). Коли Тесей справляв весілля із Федрою, Іполіта (яка мала від Тесея сина Іполіта) у супроводі амазонок з’явилась на бенкеті, але була вбита людьми Тесея (за іншими джерелами її випадково вбила амазонка Пенфесілея). Александрійські поети ототожнюють з Іполітою царицю амазонок, викрадену Тесеєм і що має інше ім’я Антіопа.

Іполіта. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися