Іполіт. Міфологія Давньої Греції

Іполіт. Міфологія Давньої Греції

Іполіт (за грецькою міфологією) — син афінського царя Тесея і цариці амазонок Антіопи. За Плутархом, матір Іполіта звали або Іполіта, або Меланіппа. Еврипід оповідає, що Іполіт пишався тим, що зневажав кохання і славився як мисливець і шанувальник Богині діви-мисливця Артеміди. Ображена Афродіта вирішила покарати його і зробила так, що друга дружина Тесея, Федра, мачуха Іполіта, пристрасно у нього закохалась. Знехтувана Іполітом, Федра повісилась, залишивши повідомлення, у якому звинувачувала пасинка у жахливих посяганнях на її честь. Тесей прокляв сина і наказав йому покинути Афіни, а згодом змолився Посейдону, аби той наслав на Іполіта кару. Коли Іполіт їхав уздовж узбережжя, здійнялась гігантська хвиля і з її гребеня виникло величезне чудовисько. Охоплені жахом коні Іполіта понесли, колісниця перекинулась і хлопець загинув. Згодом Артеміда відкрила Тесею правду. Аполлодор говорить, що Іполіта воскресив Асклепій, а Артеміда перенесла його до свого гаю в італійській Ариції. Там він одружився на Німфі Егерії. Павсаній повідомляє, що він збудував храм Богині і став царем Ариції. У Афінах і Трезені показували могилу Іполіта (Павсаній). Судьба Іполіта — один з найулюбленіших сюжетів трагіків. Збереглась трагедія Еврипіда «Іполіт», що слугувала зразком для «Федри» Расина. За римською оповіддю, Ескулап оживив Іполіта, а Діана, яка його шанувала і улюбленцем якої він був, приведена до гаю Аріції в Лаціумі, де почиталась під ім’ям Вірбія. Трезенці вважали Іполіта вознесеним на піднебесся у вигляді сузір’я Візничий.

Іполіт (за грецькою міфологією) — один із Гігантів, син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Гермес вбив Іполіта.

Іполіт (за грецькою міфологією) — жених Бебріки (одна із Данаїд), якого вона пощадила у шлюбну ніч і втекла з ним до Віфінії.

Іполіт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.