Іолай. Міфологія Давньої Греції

Іолай. Міфологія Давньої Греції

Іолай (за грецькою міфологією) — син брата Геракла Іфікла і Автомедуси (Аполлодор), супутник і сподвижник Геракла. Іолай був близьким другом Геракла, візничим його колісниці і учасником багатьох подвигів Героя. Особливо діяльно він допомагав Гераклу при його боротьбі із Лернейською Гідрою, коли припікав обезголовлені шиї Гідри головешками аби вони не відростали знов (Еврісфей тому і не враховував цей подвиг, що належав не одному Гераклу). Коли Геракл вирішив взяти собі в дружину Іолу, він віддав Іолаю свою першу дружину Мегару (Аполлодор). На конях Геракла, Іолай отримав перемогу на Олімпійських іграх (Павсаній; Гігін). Разом із синами Геракла, Іолай відправився на Сардинію, де залучив місцевих мешканців до грецької культури і де згодом, як і у Фівах, існував його культ (Павсаній). По дорозі назад до Греції Іолай зупинився в Сицилії, де теж заснував грецьку колонію і мав почесті Героя.
Іолай був присутній при самоспаленні Геракла і, не знайшовши в попелі костриці кісток друга, перший оголосив, що Герой узятий на піднебесся і має бути зарахований до Богів (Діодор). Після смерті Геракла Іолай допомагав його дітям, яких переслідував Еврісфей. Його молитви почули Боги і повернули йому молодість. Завдяки цьому він зміг у вирішальній битві вбити Еврісфея. Разом із Мегарою Іолай відправився на Сардінію, де продовжив залучення місцевих мешканців до грецької культури. Іолай був похований у могилі свого діда Амфітріона у Фівах, де в його честь були засновані ігри (Піндар, «Олімпійські оди»).

Іолай. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аякс — ім’я двох учасників Троянської війни. Обидва воювали під Троєю як претенденти на руку Єлени. В «Іліаді» вони часто разом і порівнюються з двома могутніми левами або биками.

Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися