Іола. Міфологія Давньої Греції

Іола. Міфологія Давньої Греції

Іола (за грецькою міфологією) — донька Евріта, царя міфічного міста Ехалії, кохана Геракла (Аполлодор). Геракл після здійснення своїх дванадцяти подвигів засватався до неї. Евріт обіцяв віддати Іолу в дружини тому, хто переможе його і його синів в стрілянині з лука. Геракл отримав перемогу, але Евріт не виконав обіцянки і з образами виставив Героя з палацу. Геракл повернувся в Ехалію, і взявши місто нападом, вбив Евріта і його синів. Іола потрапила до нього в полон, але не підкорилась, тим паче, що на її очах вбивали її сім’ю. Іола у нестямі від горя кинулась з міської стіни, проте плаття царівни здійняв вітер, і вона не постраждала падаючи. Іола залишилась жива і була відданна в служіння Деянірі. Проте, сам Геракл незабаром загинув внаслідок ревнощів своєї дружини Деяніри, яка за підступною порадою Кентавра Несса, послала Гераклу (не відаючи того) отруйний хітон. Вмираючи в страшних муках, Геракл віддав Іолу в дружини своєму синові Гіллу (Аполлодор).

Іола. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися