Іокаста.Міфологія Давньої Греції

Іокаста.Міфологія Давньої Греції

Іокаста (Епікаста) (за грецькою міфологією) — фіванська цариця, донька Менойкея, дружина Лая, мати і дружина Едіпа. Іокаста з Лаєм довго не мали дітей. Одного дня її чоловік звернувся до оракула і дізнався, що народжене Іокастою дитя вб’є його. Він не повідомив про це дружину, але став її уникати. Іокаста, не відаючи причини холодності Лая, лютилась на нього. Врешті-решт вона не витримала і напоїла чоловіка, так що він опинився у її обіймах. Через покладений термін Іокаста народила сина Едіпа. Лай вирішив позбавитись дитя, але немовля вижило. Після багатьох років Едіп зустрівся з Лаєм і, не знаючи, хто перед ним, вбив свого батька. Після загибелі Лая і звільнення Едіпом Фів від демона-душителя Сфінкса (коли Едіп отримав у винагороду престол і руку овдовілої цариці) Іокаста стала дружиною власного сина і народила йому синів Полініка і Етеокла та доньок Антігону і Ісмену. У викладі Софокла, Іокаста спочатку всіляко прагнула заспокоїти чоловіка, ображеного незбагненним для нього звинуваченням віщуна Тіресія, ніби він є вбивцею свого батька. Проте, вислухавши розповідь вісника Коринфа і зрозумівши, з ким вона поділяла ложе, вона благає Едіпа припинити подальше розслідування, а згодом вирушає до палацу, де від сорому закінчує життя самогубством. Еврипід змалював Іокасту, яка пережила жахливе відкриття і намагається примирити своїх синів Етеокла і Полініка, що ворогують між собою. Дізнавшись про братовбивчий поєдинок, вона спрямувала на поле бою і застала обох синів при смерті. Іокаста заколола себе мечем.

Іокаста (за грецькою міфологією) — донька Енея, царя Калідона.

Іокаста (за грецькою міфологією) — дружина Агамеда Аркадського, мати Трофонія.

Іокаста.Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися