Інах. Міфологія Давньої Греції

Інах. Міфологія Давньої Греції

Інах (за грецькою міфологією) — божество ріки Інах, прадавній міфічний цар Аргоса, син Океана і Тефіси. Після Девкаліонова потопа Інах звів мешканців Арголіди, що втекли до гір, у долину і зібравши води у річку, що отримала від нього своє ім’я. Коли Посейдон сперечався з Герою із-за першості в Арголіді, Інах був обраний третейським суддею. Інах вирішив суперечку на користь Гери і збудував їй в Аргосі храм. З того часу розгніваний Посейдон кожне літо висушує русло річки Інах, а згодом річка наповнюється дощами (Павсаній). У міфі є поєднання давнього хтонізму і пізньої етіології. Пізніші оповіді говорять, що він прибув з Єгипту, але за більш давніми — він, як і аттичний Кекроп, є автохтоном. У Інаха від його сестри Аргеї, або від Океаніди Мелії були діти: Фороней — перша людина у Пелопоннесі, Іо — кохана Зевса, Аргос Тисячоокий — вартовий Іо і Егіалей (Аполлодор).

Інах (у давнину)— ім’я декількох річок у Греції, з яких найбільш значуща зрошує аргоську рівнину. Інах має початок з гори Ліркія, на кордонах Аркадії, і, додавши декілька малих припливів, вдається до Арголійської затоки, а у нижній течії застоюється, створюючи відоме за міфами Лернейське болото.

Інах. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.