Ілона. Міфологія Давньої Греції

Ілона. Міфологія Давньої Греції

Ілона (за грецькою міфологією) — донька троянського царя Пріама і Гекуби, була дружиною фракійського царя Полімнестора і народила йому сина Деїфіла, якого згодом майстерно видала за свого молодшого брата Полідора, відданого їй на виховання батьками. Цей обман приніс їй горе, тому що Деїфіл був вбитий підкупленим ахейцями Полімнестором, який не мав уяви про обман і вважав, що вбиває Полідора. Полідор же дізнався від оракула, що його рідне місто згоріло, батько вбитий, а мати рабиня і, запитавши Ілону, отримав пояснення. За порадою сестри, Полідор засліпив і вбив Полімнестора, а Ілона, за переказами, від горя сама позбавила себе життя. У інших авторів (Горація, Ціцерона) Полімнестор внаслідок інтриг дружини своєї Ілони, вбиває замість Полідора власного сина Деїфіла, а згодом і сам загинув від рук Полідора і Ілони.
Давні міфографи про Ілону не згадують, а міф про неї вперше детально є у Гігіна і переказаний у Вергілія. Долею Ілони скористався для створення однойменної трагедії талановитий римський поет Марк Пакувій.

Ілона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ФебаТитаніда, донька Урану і Геї, сестра і дружина Яку, мати Лето і Астерії, бабка Аполлона і Артеміди. Феба — годувальниця Аполлона. Вона володіла прорицалищем з храмом і оракулом в Дельфах після Феміди, потім подарувала його онукові.

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися