Грецька богиня Іліфія — Богиня-покровителька породіль. Міфологія Давньої Греції

  Грецька богиня Іліфія — Богиня-покровителька породіль. Міфологія Давньої Греції

  Іліфія (за грецькою міфологією) — Богиня-покровителька породіль, донька Зевса і Гери (Гесіод). У грецьких оповідях Іліфія з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні. Інколи Іліфія простий атрибут Гери або Артеміди, інколи самостійна істота. Як супутниця Артеміди, зображувалась молодою жінкою, закутану у плащ і факелом у руці (знак початку життя немовля). Іліфія, мабуть, почиталась і в Єгипті, де було місто з такою ж назвою і храмом. Інколи вона ототожнюється з Богинями Бубастис і Ісідою. Міфологічні розповіді про Іліфію вкрай суперечні і мають багато протиріч. Недосконало пояснено і етимологічне значення її імені.
  У грецькій міфотворчості існує безліч різноманітних оповідей про Іліфію. Так, ревнива Гера уповільнила пологи Алкмени і вчасно не допустила до неї Іліфію. Замість Геракла з’явився того дня на світло Еврісфей, син дядька його Сфенела (Гомер, «Іліада»). У іншому випадку Гера наказала Іліфії затримати народження Геракла, внаслідок народились близнята Геракл і Іфікл. Також відомий міф, як Гера заборонила донці з’являтись у вагітної Лето, і та народила Аполлона, не дочекавшись Іліфію (Каллімах). За іншими джерелами, Гера зуміла змусити інших Богинь відвернути Іліфію від пологів Лета за допомогою золотого намиста. Гомер у «Іліаді» називає декілька Іліфій, як Богинь дітородіння і доньок Гери.

  Грецька богиня Іліфія — Богиня-покровителька породіль. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

  Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

  Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.