Іла. Міфологія Давньої Греції

Іла. Міфологія Давньої Греції

Іла (у давній Греції) — у Спарті підрозділи загонів, до яких розподіляли хлопчиків, що виховувались за державний рахунок. На чолі іли, або буї, стояв іларх, або буагор, що обирались із хлопців доросліше двадцяти років.

Іла (у давній Греції) — роти або ескадрони війська давніх греків. Начальник їх називався ілархом. У македонському війську кіннота ділилась на п’ятнадцять іл, до яких приєднувалась ще одна у вигляді почесного царського конвою.

Іла. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із давніх, але був мало поширений у Греції.

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися