Іл. Міфологія Давньої Греції

Іл. Міфологія Давньої Греції

Іл (за грецькою міфологією) — перший троянський цар, син Троса і Німфи Каліррої, доньки річкового Бога Скамандра, онук Ерихфонія, брат Ассарака і Ганімеда. У Фрігії Іл здобув на змаганні перемогу і отримав як винагороду п’ятдесят хлопців і стільки ж дівчат, а крім того корову. За передбаченням оракула він мав збудувати місто там, де вона ляже. Корова вляглась на горбі в околицях гори Іда. Іл виконав вказівку — побудував місто Трою (від його імені є друга назва Трої — Іліон). Іл прохав у Зевса знамення і одного дня знайшов перед своїм наметом Палладіон (дерев’яна статуя Афіни), на честь якого збудував особливий храм. Оракул передбачив, що до того часу, доки Палладіон перебуває у храмі, стіни міста Іліона будуть нездоланні. Під час пожежі цього храму Іл кинувся рятувати статую Богині, але втратив зір, оскільки чоловікам не дозволялося бачити Палладіон. Згодом Богиня Афіна зцілила його очі. Дружиною Іла була Еврідіка, донька Адраста, яка народила йому Лаомедонта і Фемісто. Іл вів війну з Танталом за викрадання брата Ганімеда і змусив Пелопа, сина Танталу, залишити царство. Могила Іла, як засновника Трої, згадується в «Іліаді».

Іл (за грецькою міфологією) — син Дардана і Батеї, доньки Тевкра. Помер бездітним і наступником в управлінні Дарданією (Троадою) став його брат Ерихфоній.

Іл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає…

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають…

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає …