Ікарій. Міфологія Давньої Греції

Ікарій. Міфологія Давньої Греції

Ікарій (за грецькою міфологією) — мешканець Аттики, що гостинно пригощав у своєму будинку Діоніса, за царювання Пандіона. У вдячність Діоніс дав Ікарію виноградну лозу і хутра з вином. Ікарій, бажаючи розповсюдити виноробство, мандрував Аттикою, пригощаючи даним йому Діонісом вином пастухів. Ті, очмарівши від напою і вважаючи себе отруєними, вбили Ікарія. Собака Ікарія на кличку Мера помчалась до Ерігони і схопивши її за поділ плаття, привела на могилу господаря. Пастухи, протверезівши до ранку, жахнулися скоєному і втекли з Афін. Ерігона викопала труп батька і від горя і свідомості того, що вона не може помститись за його смерть, повісилась на дереві, що зростало неподалеку (Аполлодор). Перед смертю Ерігона молилась про те, аби всі афінські дівчата розділили її долю, доки не настане помста. Афіняни були покарані за вбивство Ікарія чумою. Їх дівчата сходили з розуму і вішались подібно Ерігоні. Щоб припинити лихо, афіняни заснували на честь Ерігони поминальне свято і жертви з польових плодів на честь Ікарія (Гігін). Його самого ототожнювали із сузір’ям Воота, або Арктура, Ерігону — із сузір’ям Деви, а Мера — із Сиріусом. На честь Ікарія був названий один із демів Аттики, епонім поселення біля Марафона.

Ікарій (за грецькою міфологією) — син мессенського царя Перієра і доньки Персея Горгофони, брат Афарея (батька Афаретидів), Левкіппа, Тиндара (Аполлодор). Одружився на Наяді Перибеї, яка народила йому Тоанта, Дамасіппа, Імевсіма, Алета, Перілея і доньку Пенелопу. Ікарій вирішив віддати руку своєї доньки тому, хто переможе в бігу. Переможцем виявився Одіссей. Ікарій хотів, аби Одіссей жив із дружиною в Лаконіці, але Одіссей відмовився і виїхав. Коли Ікарій нагнав їх, то він зажадав, аби Пенелопа сама вирішила справу. Вона нічого не сказала, але соромливо закрила обличчя покривалом. Всі зрозуміли, що вона хоче бути з чоловіком, і батько Пенелопи змушений був погодитись.

Ікарій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися