Іїнкс. Міфологія Давньої Греції

Іїнкс. Міфологія Давньої Греції

Іїнкс (за грецькою міфологією) — донька Пана і Ехо, або Піфо, що сприяла зв’язку Зевса з Іо і в покарання за це її перетворили на птаха крутиголовку. Птаху Іїнкс давні греки надавали магічне значення і приписували йому вплив на закоханих. Згодом її назва була перенесена на інші приворотні засоби (наприклад, чарівна куля на трьох або чотирьох спицях, обвита вовняними пурпурними нитками). За іншими джерелами, Іїнкс, одна з доньок ематійського царя Піероса, була покарана за зухвалість і гординю під час змагання з Музами у співі, і згодом перетворена Музами на сороку (Овідій).

Іїнкс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися