Іфіт. Міфологія Давньої Греції

Іфіт. Міфологія Давньої Греції

Іфіт (за грецькою міфологією) — син Евріта, царя міфічного міста Ехалії; брат Іоли (Аполлодор), учасник Походу аргонавтів (Гігін). Геракл, вигравши змагання у стрільбі з лука, замість обіцяної Еврітом за цю перемогу руки Іоли дістав образливу відмову. Коли Евріт став звинувачувати Геракла, що сватався за його доньку Іолу, в крадіжці биків і кобил (насправді биків викрав Автолік), Іфіт, аби допомогти Гераклу виправдати себе, пішов разом з ним шукати биків. Але у Тиринфі Геракл, сказившись, скинув Іфіта із стіни, від чого той помер. Геракл, в покарання за це, по наказу дельфійського оракула, мав протягом трьох років бути рабом лідійської цариці Омфали. За іншим варіантом міфу, Геракл розлютився на Евріта за те, що він не захотів видати за нього свою доньку Іолу, і вкрав його стадо. Іфіт погнався за Гераклом, але був убитий ним у будинку Геракла, що порушив тим самим закон гостинності (Гомер, «Одіссея»). Іфіт подарував Одіссею чарівний лук свого батька, за допомогою якого той згодом розправився з женихами Пенелопи (Гомер, «Одіссея»; Аполлодор).

Іфіт (за грецькою міфологією) — один з прадавніх царів Еліди, сучасник Лікурга Спартанського. Іфіту приписували, разом із Лікургом, започаткування Олімпійських ігор, або, принаймні, відновлення їх, оскільки деякими приймалась їх старовина.

Іфіт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися