Іфікл. Міфологія Давньої Греції

Іфікл. Міфологія Давньої Греції

Іфікл (за грецькою міфологією) — син Амфітріона і Алкмени, єдиноутробний брат Геракла, батько Іолая. Іфікл зображується в оповідях незрівнянно слабкішим, ніж Геракл. Проте між ними існує тісна дружба і Іфікл бере участь у багатьох справах брата (очищення Авгієвих стаєнь, війна з Лаомедонтом і Гіппокоонтом). Іфікл супроводжував Геракла у багатьох його мандрах, був учасником Калідонського полювання (Аполлодор). Одружився він на Автомедусі, донці Алкафоя, яка народила йому трьох синів. У живих залишився лише Іолай. Двох синів Іфікла вбив Геракл разом зі своїми дітьми в пориві насланого на нього Богинею безумства. Пізніше Іфікл взяв в дружини молодшу доньку царя Коринфа Креонта. Аполлодор повідомляє, що Іфікл загинув під час битви Геракла проти Гіппокоонта і його дванадцяти синів. За іншими джерелами Іфікл загинув у боротьбі з племінниками елідського царя Авгія — близнятами Еврітом і Клеатом, яких прозвали Моліонідамі. Похований в Аркадії, де існував його культ (Павсаній).

Іфікл (за грецькою міфологією) — син фессалійського царя Філака, батько Протесілая, що привів під Трою ополчення з фессалійського міста Філаки. Ще дитям Іфікл став свідком кастрації баранів, і, коли батько підійшов до нього із скривавленим ножем, хлопчик злякався і нестямно заволав. Філак увіткнув ніж у найближчу грушу і кинувся заспокоювати сина. Забутий ніж так і залишився стирчати в священному дереві, а ображені Боги за це наслали на Іфікла чоловічу слабкість. Причину хвороби Іфікла віщун Меламп, дізнався з підслуханої їм розмови двох стерв’ятників. Він вилікував царевича. Для цього він витягнув з дерева ніж, відскріб з нього іржу, що залишилася після баранячої крові, і, розмішавши її з водою, протягом десяти днів поїв нею Іфікла. Згодом у Іфікла народились два сини — Підарк і Протесілай. Іфікл в грецьких оповідях був відмічений, як славний бігун, а також, як власник незліченних стад.

Іфікл (за грецькою міфологією) — син Фестія, учасник Походу аргонавтів, за деякими версіями був вбитий своїм племінником Мелеагром під час Калідонського полювання.

Іфікл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися