Іфіфалли. Міфологія Давньої Греції

Іфіфалли. Міфологія Давньої Греції

Іфіфалли (за грецькою міфологією) — фалічні пісні. У греків фалос, як орган чоловічої плодючості, слугував символом божеств Діоніса, Гермеса, добрих демонів, Пріапа і Афродіти, що втілювали статевий інстинкт, родючість і продуктивну силу природи, причому фалос, що представляв собою спочатку фетиш, згодом став атрибутом в культі божества. Значення фалоса як фетиша пояснює той факт, що в містеріях Діоніса фалос змальовує самого Діоніса. У культі ж Афродіти фалос, вочевидь — атрибут, символізуючий основні ознаки Богині. Найбільш значну роль фалос грає в культі Діоніса, особливо під час сільських свят збору винограду і міських свят, якими вітали настання весни. На сільських або малих Діонісіях фалос підіймали вгору і носили в процесії з особливими так званими фалічними піснями (Арістофан). Іфіфаллічний вірш вживався у давнину у так званих фалічних піснях на честь Вакха, Котіто та інших божеств. Винахід його приписують Архілоху. Він зустрічався у трагіків, Арістофана, Сімтіда та інших грецьких поетів. У римських авторів він майже не використовувався.
Іфіфалли — переодягнуті жінками жерці Діоніса, які несли так звані фетиші-фалоси під час святкових процесій (діонісії).

Іфіфалли (в античності) — актори у масках (образах) п’яниць і гуляк, що складали в Давній Греції частину театрального хору.

Іфіфалли (в античності) — назва дерев’яних зображень Пріапа.

Іфіфалли. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися