Іерофант. Міфологія Давньої Греції

  Іерофант. Міфологія Давньої Греції

  Іерофант (у Давній Греції) — старший довічний жрець при елевсінських таїнствах. Іерофант мав походження з сім’ї Керіків або Евмолпідів. Він головував на всіх торжествах Деметри, посвячував у великі і малі містерії і разом з дадухом, другим верховним жерцем, під час свят співав хвалебний гімн Деметрі і Персефоні. Поряд з ним стояла Іерофантіда, верховна жриця Деметри Елевсінської. У римський час греки називали Іерофантом верховного першосвященика (pontifex maximus).
  Власне, елевсінські містерії здійснювались щорік на честь Деметри і Кори (Персефона). Містом їх походження вважають Єгипет. У Греції вони були відомі ще в доісторичні часи. Головний вміст їх — міф про викрадання Персефони. Найбільш важливі літургійні функції надавались давнім афінським сім’ям Евмолпідів і Кириків. Найважливішими особами при містеріях були Іерофант та Іерофантида, що посвячували бажаючих брати участь у містеріях, дадух або факелоносець і дадухуза, Іерокерак, що виголошував при Богослужінні молитви і формули, та інші служники культу. Посвячуватись могли всі елліни, без відмінності суспільного положення, родини, племені або держави, пізніше доступ мали й римляни. Обличчя порочні і злочинці не могли бути посвячені. Драматичні вистави відтворювали перед учасниками містерії весь міф про Деметру. При цьому обраним показували священні предмети, приховані від сторонніх очей і розкривали таємниці, ймовірно, священні оповіді і міфи, невідомі необізнаним.

  Іерофант. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.

  Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

  Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

  Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

  Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

   

  Комментарии закрыты.