Ідмон. Міфологія Давньої Греції

Ідмон. Міфологія Давньої Греції

Ідмон (за грецькою міфологією) — віщун і провісник, син Аполлона і Астерії (або Німфи Кірени), що здійснив подорож разом із аргонавтами, не дивлячись на те, що Ідмон знав, що йому судиться загинути на цій дорозі. Він помер в землі Маріандінів: за одними джерелами від хвороби, за іншими версіями — вжалений змією. Згідно оповідання Аполонія Родоського під час стоянки у місті Маріандіна на Ідмоні несподівано напав дикий вепр і вчинив йому глибоку рану в стегно. Не дивлячись на всі зусилля віщун помер від втрати крові і аргонавти оплакували його три дні. Коли в 559 році до нашої ери мегарці і віотійці засновували Гераклею Понтійську вони збудували, за велінням Аполлона, гробницю над могилою віщуна, і почитали його, як заступника.

Ідмон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися