Ідей. Міфологія Давньої Греції

Ідей. Міфологія Давньої Греції

Ідей (за грецькою міфологією) — син Дардана і Хризи, що прибув з Пелопоннесу, через Самофракію у Фрігію і оселився біля гірського хребта Іда названого на його ім’я. Ідею приписують і введення містерій «Великої Матері». У релігійних виставах малоазійців гора Іда була священна як місце проживання «Великої Матері», або Кібели. Служниками її були — ідейскі Дактилі. Через посередництво грецьких колоній у Малій Азії культ Кібели у давнину прийшов до Греції, де вона була ототожнена з критською матір’ю Зевса, Реєю, і звичайно називалася «Великою Матір’ю Богів».

Ідей (за грецькою міфологією) — вісник Пріама, що кілька разів згадується Гомером в «Іліаді» і був супутником троянського царя Пріама при візиті до ставки Ахілла.

Ідей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися