Ідея. Міфологія Давньої Греції

Ідея. Міфологія Давньої Греції

Ідея (за грецькою міфологією) — донька скіфського царя Дардана, друга дружина сліпого віщуна Фінея, царя фракійського міста Салмідесса. Ідея не злюбила своїх пасинків Плексіппа та Пандіона від першого шлюбу Фінея з Клеопатрою. Помилково звинувативши їх у всіляких злодійствах, вона наказала їх засліпити і кинути до темниці, де їх щодня батожила варта. Брати Клеопатри, Бореади, звільнили своїх племінників і відкрили Фінею істину. Тоді цар відправив Ідею назад до її батька, який наказав стратити доньку за жорстокість. За словами Діодора це зробив Геракл, оскільки перед цим він вбив Фінея.

Ідея (за грецькою міфологією) — Німфа гори Іда в околицях Трої, що народила від річкового Бога Скамандра Тевкра, майбутнього царя династії Тевкрів.

Ідея (Богиня Ідейська) (за грецькою міфологією) — прозвисько фрігійської «Великої Матері» Кібели.

Ідея (у давній філософії) — у гностиків і філософів античності (наприклад, у Платона і неоплатоників) так означена осягаєма розумом вічне єство предмета у протилежність його плотському, скороминущому явищу. У Канта, Ідея є апріорним поняттям чистого розуму, що не відповідає жодному зовнішньому предмету, але виражає функцію самого розуму — завершувати вищою єдністю всяке розсудливе пізнання. У Гегеля, своєрідно поєднуються обидва головні сенсу слова «Ідея» із скасуванням їх обмеженості: його Ідея є Платонівське єство, але не поза процесом, а у ньому самому, і в той же час це кантівське поняття чистого розуму, але не позбавлене буття, а утворююче всяке буття в собі і з себе. У англійських і французьких філософів, що не підкоряються впливу кантіанства і гегельянства, Ідея зберегла чисто психологічне значення: ідеями називають не лише усі загальні відвернуті поняття, але і прості вистави.

Ідея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися