Іда. Міфологія Давньої Греції

Іда. Міфологія Давньої Греції

Іда (за грецькою міфологією) — міфологічне ім’я різних Німф — епонімів фрігійської, або критської Іди, так або інакше вплетених у легенди про них. Інколи ці Німфи зображують на монетах малоазійських міст.

Іда (у давнину) — гірська група у північно-західній частині Малої Азії (у Мізії або Троаді). Дуже лісиста і багата джерелами. Вишиною до 1750 м; вершини: Гаргарон в південній частині і Котілос в північній. У релігійних виставах малоазійців Іда була священна як місце проживання «Великої Матері», або Кібели. Служниками її були — ідейські Дактилі.

Іда (у давнину)— гора на острові Крит, в середній його частині, 2460 м заввишки. Висока вершина нині має назву Псілоріті. Тотожність назви цієї гори з назвою вищезазначеної фрігійської гори Іда і схожість культів породила усілякі легенди про критське походження троянців.

Іда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися