Ікар. Міфологія Давньої Греції

Ікар. Міфологія Давньої Греції

Ікар (за грецькою міфологією) — син Дедала. Аби врятуватись із острова Крит від знервованого Міноса, Дедал зробив для себе і сина крила, скріплені воском, і радив сину не здійматись при польоті дуже високо. Ікар ослухався і підлетів дуже близько до сонця, промені якого розтопили віск і Ікар впавши в море, потонув неподалік від острова Самоса, яке і отримало в цій частині Середзем’я назву Ікарова морить (Овідій). Тіло його, прибите хвилями до берега, було поховано Гераклом на маленькому острівці, названому за його ім’ям Ікарією. Давні вважали, що у формі міфу про Ікара зберігся спогад про винахід вітрил (за однією версією Дедал і Ікар врятувалися з Криту на кораблі). Міф про Ікара був представлений, в античні часи, на рельєфах вілли Альбані в Римі і на одній із стінних картин в Помпеї.

Ікар. Міфологія Давньої ГреціїТрищогловий озброєний корабель
з Дедалом та Ікаром у небі
(Пітер Брейгель Старший, 1561—1562)

Ікар. Міфологія Давньої ГреціїПадіння Ікара
(Пітер Пауль Рубенс, 1636)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Ікар. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.

Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися