Іберія Східна. Міфологія Давньої Греції

Іберія Східна. Міфологія Давньої Греції

Іберія Східна — країна між Мосхськимі горами на заході, з Кавказом і Сарматією на півночі, річкою Алазань на сході, Вірменією на півдні. Про її природу у давнину більш всього повідомляють Страбон, Птолемей і Пліній. Густо населена країна була вельми родюча, виробляла виноград й оливу. Тут було багато міст і селищ з облаштованими будинками з цеглини (Страбон). Мешканці — ібери або іберії — стояли на вищому рівні культури, ніж їх сусіди — колхидці і, на думку давніх, належали до медо-ассирійських народів, звичаям яких вони слідували (Страбон). Надалі із прийняттям християнства, до якого вони звернулися, ібери стали вести своє походження від царя Давида і дружини Урієвої (Прокіп). Підкорена римлянами за часів Помпея, Іберія за царя Сапора була завойована персами.

Іберія Східна. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.

Цирцея — могутня чаклунка, донька бога сонця Геліоса і Персеїди. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, вона оселилася на чарівному острові Ея. Лише Одіссей зміг зруйнувати її злі чари через рік після прибуття на острів.

Ясон — син Айсона, за дорученням Пелія, відправився із Фессалії за золотим руном до Колхіди, для чого спорядив Похід аргонавтів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися