Іасіон. Міфологія Давньої Греції

Іасіон. Міфологія Давньої Греції

Іасіон (за грецькою міфологією) — син Зевса і Плеяди Електри, брат Дардана, коханий Деметри. Давнє критське божество землеробства. Згідно одному з міфів, Іасіон зійшовся з Деметрою, що покохала його на тричі зораному полі на острові Крит, і Зевс вразив його за це блискавкою (Гомер, «Одіссея»). У більш пізньому варіанті міфу, гнів Зевса був викликаний тим, що Іасіон вчинив насилля над Деметрою (Аполлодор). Скорбота Деметри після смерті Іасіона була настільки велика, що вона відмовилась давати врожай. Тоді Боги дозволили Іасіону щорік покидати Аїд і повертатися до Деметри на землю (міф аналогічний міфу про викрадання Персефони і повернення доньки Деметри на землю). Повернення Іасіона на землю символізує зміну пір року. Від союзу Іасіона із Деметрою народився Плутос (Бог багатства і достатку) — уособлення родючості землі (Гесіод). Від Деметри Іасіон отримав у дар зерна пшениці і навчив людей землеробству.
За одним із варіантів міфу, Іасіон був братом Гармонії, дружини Кадма, на весіллі якої він і зустрівся з Деметрою (Діодор). Згідно Вергілію («Енеїда»), Іасіон і Дардан народились в Італії, але поширеніший міф, що Іасіон і його брат народились на Криті і звідти переселились на острів Самофракія, де Зевс присвятив їх в містерії Деметри (Вергілій, «Енеїда»). Зевс керував ним, щоб поширити Самофракійські містерії по всій Землі, і тому брати подорожували по багатьом країнам і землям (Страбон).

Іасіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися