Іам. Міфологія Давньої Греції

Іам. Міфологія Давньої Греції

Іам (за грецькою міфологією) — син Аполлона і Евадни, віщун, що отримав від батька цей дар ( Піндар). Деякі вважають його батьком Лікора. Його мати, Евадна, була віддана на піклування аркадському цареві Епіту. Побоюючись гніву свого вихователя, вона народила сина в лісовій гущині і залишила його там. Аполлон послав двох змій, що вигодували немовля медом. Іам зростав в лісі і готувався прийняти від батька божий дар пророцтва. У цей час Епіт дізнався від оракула, що батьком дитя є сам Аполлон. Слідуючи божій волі, він знайшов хлопчика і виховав його. Іам став засновником роду, родоначальником прізвища віщунів Іамідів.

Іам. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися