Іакх. Міфологія Давньої Греції

  Іакх. Міфологія Давньої Греції

  Іакх (за грецькою міфологією) — божество великих або елевсінських містерій Деметри. Божество, введене в елевсінський культ орфікамі і пов’язане із Деметрою, Персефоною, Діонісом. Іакх, у старогрецьких оповідях, вважають сином Деметри, братом Кори (Діодор), або її вихованцем (Лукрецій), або сином Персефони і Зевса, одна із іпостасей Загрея (Нонн), або за іншою версією сином Діоніса і Німфи Аури. Інколи Іакх розглядається як чоловік Деметри. Його ототожнюють з Діонісом і Вакхом (Катулл). Він набував образ божого дитя, він був посередником між елевсінськими Богинями та їх шанувальниками. Тому його зображення несли на чолі процесії з афінського Елевсінія до Елевсіну (один із демів Аттики, в родючій рівнині Оріасійській, між хребтом Егалеєм і Мегарідою).
  Первинне слово Іакх, так само як і однозначне йому Вакх, слугувало радісним і захопленим вигуком, яким Вакханки вітали Діоніса. Згодом обидва вигуку зробились власними іменами, рівнозначними з ім’ям Діоніса, при чому ім’я Іакх було приурочене в згаданому вище спеціальному значенні до елевсінському культу Бога. Іакха закликали під час елевсінських містерій, і священний вигук перетворився на ім’я божества (Нонн). В образі Іакха відбиті давні ознаки хтонічного демонізму, впорядкованого землеробною практикою і включеного до кругу Деметри. У пізнішій міфотворчості греків Іакх злився з Діонісом.

  Іакх. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

  Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

  Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.

  Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

  В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

  Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.