Хтонія. Міфологія Давньої Греції

Хтонія. Міфологія Давньої Греції

Хтонія (за грецькою міфологією) — донька аргивянина Колонта. Коли останній у покарання за те, що не надав гостинності Деметрі під час її мандрувань, згорів зі всім будинком, Хтонія, що прагнула зупинити батька від його необдуманої дії, була врятована Деметрою від вогню і перенесена в Герміону, де вона і заснувала на честь Богині храм і заснувала свято — Хтонії. Опис обрядів, що здійснювалися під час Хтонії, повідомляє Павсаній у своєму знаменитому вигадуванні «Опис Еллади».

Хтонія (за грецькою міфологією) — донька афінського царя Еріхтея і Праксіфєї. Коли почалася війна між Афінами і Елевсіном, оракул повідомив, що для перемоги необхідно принести в жертву Хтонію. Вона не вагаючись, сама зійшла на жертовник. Деякі стверджують, що її сестри теж наклали на себе руки.

Хтонія (за грецькою міфологією) — донька аргосського царя Форонея, що заснувала разом з братом Кліменом святилище на честь Деметри в місті Герміоні на півдні Арголідського півострова.

Хтонія (за грецькою міфологією) — одна із Аліонід.

Хтонія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися