Хронос. Міфологія Давньої Греції

Хронос. Міфологія Давньої Греції

Хронос (за грецькою міфологією) — абсолютний час в орфічній космогонії. На думку прадавнього грецького теолога Ферекіда Сирського, що жив приблизно 600 року до нашої ери, Хронос є одним зі світових початків разом із Хтонією (земний початок) і Зевсом (принцип життя). Із сім’я Хроноса, по Ферекіду, виникли вогонь, повітря і вода, а з цих стихій — різні покоління Богів. У боротьбі, яка розгорілася серед Богів із-за володіння світом, Офіон (змій — символ землі) зі своєю раттю виступив проти Хроноса і його прибічників. Хронос із цієї битви вийшов переможцем, причому переможена сторона разом із Офіоном була скинута у морську безодню (Оген — океан).
У інших орфічних вигадуваннях, Хронос — безвладний час, що створив з ефіру і хаосу срібне яйце, з якого вийшов першонароджений з Богів Фанет (інші імена його — Ерот, Метіс, Ерікапей), носій усіх зародків світу, батько Нікти, Єхидни, Землі і Урану. Деякі міфологи ототожнювали Хроноса з Кроносом (наприклад, у давнину стоїки і частково орфіки, а в сучасний час історики Буттман, Велькер та інші), але сучасним мовознавством це зіставлення відкидається.

Хронос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися