Хріз. Міфологія Давньої Греції

Хріз. Міфологія Давньої Греції

Хріз — маленький острів в Егейському морі біля острова Лемноса; за часів періегета Павсанія острова цього вже більш не існувало: він був поглинутий хвилями. На цьому острові, за переказами, Філоктет був вкушений змією. У 78 році до нашої ери Лукулл бився тут проти флоту Мітрідата. Тенедос — острів біля берега Троади, в 7 кілометрах від материка; інші назви його у давнину були Калідна, Левкофріс, Фойніка, Лірнесс, Тенн. На Тенедосе було еолійське місто з тією ж назвою і двома гаванями та храм Аполлона. Періегети — старогрецькі письменники-мандрівники і історики.

Хріз. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися