Хрісіпп. Міфологія Давньої Греції

Хрісіпп. Міфологія Давньої Греції

Хрісіпп (за грецькою міфологією) — син Пелопа і Німфи Аксіохи (або за іншою версією однією із данаїд). Батько любив Хрісіппа набагато більше, ніж інших своїх синів Атрея і Фієста, що народилися від Гіпподамії. Мачуха Хрісіппа, Гіпподамія, боялася, що він як старший син Пелопа позбавить спадка її синів і намовила Атрея і Фієста до вбивства Хрісіппа. Брати Атрей і Фієст вбили його, за що самі поплатилися вигнанням і батьківським прокляттям. За іншою оповіддю, у батька Хрісіппа знайшов притулок фіванський царевич Лай, який у той час був у вигнанні. Хрісіпп, що вирізнявся красою, був викрадений Лаєм для своїх любовних утіх. Збезчещений Хрісіпп від сорому позбавив себе життя. Гера, покровителька шлюбних стосунків, в покарання послала в країну Лая жахливу напівжінку-напізвіра Сфінкс і визначила, аби за скорботу, заподіяну Пелопу смертю сина Хрісіппа, сам Лай прийняв смерть від свого сина. Наслідком прокльону Гери були ряд нещасть, що обрушилися на потомство Лая (Аполлодор; Еврипід). Деякі джерела називають викрадачем Хрісіппа Тесея.

Хрісіпп. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.

Фріна — знаменита грецька гетера; прославилася тим, що була натурницею знаменитих художників Праксителя і Апеллесу.

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Прозерпіна — в давньоримській міфології Богиня підземного царства, що відповідає старогрецькій Персефоні, донька Юпітера і Церери, племінниця і дружина Плутона.

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.